کاربردهای عمومی اکسل

کاربردهای عمومی اکسل

کاربردهای عمومی اکسل

  • مدیریت بودجه برای خانواده‌ها یا دارایی‌ کسب و کارها
  • مدیریت فاکتور‌ها و رسید‌ها
  • پیگیری پروژه‌ها، فروشنده‌ها و مشتری‌ها و سوابق سلامت اشخاص
  • مدیریت برنامه‌ها و تقویم‌ها
  • ایجاد چک لیست و لیست وظایف
  • محاسبات مالی، وام، بدهی و گرونامه‌ها
  • مدیریت اموال

این لیست را می‌توان باز هم ادامه داد. اما برای استفاده از اکسل برای هر کاری که دلتان می‌خواهد، باید به بعضی گزاره‌ها دقت کنید. اکسل بر خلاف ظاهرش صرفا به اعداد محدود نیست. شما می‌توانید به آن متن، عکس، ویدئو و چیزهای دیگری برای توالی، مدیریت و مشاهده‌ی ساده‌تر اطلاعات اضافه کنید.

ابزار دسترسی سریع

همانند نوار بالای صفحه و تب‌ها، اگر از نرم افزار‌های مایکروسافت آفیس استفاده کرده باشید باید با ابزار دسترسی سریع آن‌ها آشنا باشید. اما اگر این طور نیست، باید بدانید که این ابزار در قسمت بالایی پنجره‌ی اکسل وجود دارد. اهمیت این ابزار اینجاست که باعث می‌شود کار‌های خود را خیلی سریع Undo یا Redo کنید. همچنین امکان ذخیره سازی را هم به شما می‌دهد.

اگر اشتباهی کردید و می‌خواهید آن را به حالت قبل برگردانید یا اصطلاحا Undo کنید، کافیست روی گزینه‌‌ی Undo کلیک کنید. اگر یک بار کلیک کنید، آخرین فعالیت شما را به حالت قبل بر می‌گرداند. از سوی دیگر می‌توانید روی فلش کنار این گزینه کلیک کنید و با هایلایت کردن فعالیت‌های مورد نظر خود همه را به حالت قبلی برگردانید.

در اکسل ۹۸ ما را دنبال کنید

اگر یک بار از گزینه‌ی Undo استفاده کنید، گزینه‌ی Redo فعال می‌شود. این گزینه به شما اجازه می‌دهد تا یکی از کار‌هایی که Undo کرده‌اید را دوباره انجام دهید. همانند گزینه‌ی Undo، با کلیک کردن روی فلش کوچکی که کنار گزینه‌ی Redo وجود دارد می‌توانید چند عدد از کار‌هایی که می‌خواهید را Redo کنید.

دکمه‌‌ی ذخیره‌سازی یا Save به شما اجازه می‌دهد که به سرعت فایلی که روی آن کار می‌کنید را با همان نامی که دارد ذخیره سازی کنید.

اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید
0