دفتر معین

<span itemprop="name">دفتر معین</span>

دانلود دفتر معین

دفتر معین چیست

دفتر معین یک دفتر کمکی می باشد که حسابهای جزء یک حساب کل را در آن نگهداری و ثبت می کنیم. در حسابداری برای نگهداری حساب های جزء یک حساب کل از دفتری به نام دفتر معین استفاده می کنند.

مثلا حساب بدهکاران می تواند از بدهکارانی که شامل آقای x و y و z و … است تشکیل شده باشد که برای نگهداری حساب آنها از دفتر معینی به نام معین بدهکاران استفاده می شود که هر صفحه از دفتر فوق را به حساب یک نفر اختصاص داده و کلیه مبادلات و معاملات با فرد مربوط را در آن صفحه ثبت نموده و در نهایت جمع حسابهای دفتر معین باید با مانده حساب کل آن حساب برابر باشد.

این کار کمک می کند که هر وقت لازم بود وضعیت بدهی شرکت به شخص خاصی را بدانیم مستقیما به حساب آن در دفتر معین مراجعه و سریعا اطلاعات مورد نیاز را استخراج نماییم.نمای کلی و نحوه نوشتن دفتر معین تقریبا مشابه دفتر کل است.

به همین منظور گروه نرم افزاری اکسل ۹۸ با طراحی دفتر معین بر پایه اکسل سعی کرده به بخشی از نیاز کاربران در این زمینه پاسخ دهد.

دفتر معین شامل سه بخش می باشد.

  • تنظیمات
  • فاکتور
  • راهنما

تنظیمات

قبل شروع کار با دفتر معین ، وارد شیت تنظیمات شده و مشخصات کسب و کار خود را درج نمایید. این مشخصات شامل :

  • نام فروشگاه / کسب کار : نام کسب و کار خود را در این قسمت وارد کنید.
دانلود دفتر معین - اکسل 98

دانلود دفتر معین – اکسل ۹۸

فاکتور

در شیت فاکتور شما می توانید شرح، را وارد نمایید. در این دفتر معین گزینه هایی اعم از بدهکار و بستانکار در نظر گرفته شده است و جمع کل به صورت اتوماتیک محاسبه می گردد. همچنین این فایل شامل ۶۶ سطر می باشد. چنانچه کاربران عزیز به میزان بیشتری از این سطرها نیازمند هستند، می توانند از این فایل کپی گرفته و بر اساس ماه یا هفته آن را فایل بندی کنند.

دفتر معین شامل :

  • تاریخ : تاریخ عملیات را در این قسمت وارد کنید.
  • شرح : شرح وضعیت یا توضیحات مربوط به عملیات را در این قسمت وارد نمایید.
  • تعداد : تعداد عملیات را در این قسمت وارد نمایید. (اختیاری)
  • بدهکاری : بدهکاری را در این قسمت وارد کنید.
  • بستانکاری : بستانکاری را در این قسمت وارد کنید.

دانلود دفتر معین - اکسل 98

راهنما

این شیت شامل راهنمایی های لازم جهت استفاده از نرم افزار می باشد. همچمین برای ارتقاء سطح کیفی، پیشنهادات، انتقادات و گزارش خرابی، شما می توانید از قسمت پشتیبانی این نرم افزار با ما در ارتباط باشید.

گروه نرم افزاری اکسل 98

 

در اکسل ۹۸ دنبال کنید

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید
0